„Indeksy Marzeń” czekają na osoby niepełnosprawne, które chcą się kształcić i odważnie realizować swoje życiowe plany. Nasi dotychczasowi stypendyści wielokrotnie udowodnili już, że niepełnosprawność nie musi ani odbierać marzeń, ani niweczyć ambicji.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, w ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei”, rozpoczyna 7 edycję „Indeksu Marzeń”. 9 laureatów konkursu otrzyma – dziewięciomiesięczne – stypendia w każdorazowej wysokości 1000 złotych (brutto).

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z  całego kraju, które spełniają następujące warunki:

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym

21 września 2018 r., o godz. 10:00
w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20/39 w Krakowie.

Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbędą się w kilkunastu województwach w całej Polsce, na przełomie września i października. Będą wydarzeniami poprzedzającymi i bezpośrednio przygotowującymi do centralnego spotkania środowiska osób z niepełnosprawnościami - IV Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 25 października w Warszawie pod hasłem „Za Niezależnym Życiem”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza do skorzystania z bepłatnej pomocy dla osób z zaburzeniami psychocznymi i ich rodzin.

Więcej szczegółów pdf

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland 2017”.
Znajdziecie tam wzmiankę o programie „STALe przełamując bariery”, który Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH od kilku lat z sukcesem realizuje we współpracy z ArcelorMittal Polska.

Raport pdf

Drodzy Studenci, Jest nam bardzo miło powitać Was w gronie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – uczelni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Aby ułatwić Wam start w nowej rzeczywistości akademickiej – przygotowaliśmy kilka praktycznych informacji o tym, co warto zrobić na początku przygody ze studiami:

• Przyjdź do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, gdzie otrzymasz informacje, porady i wsparcie odpowiadające indywidualnym potrzebom wynikającym z niepełnosprawności. Bądź na bieżąco z informacjami - śledź naszą stronę internetową www.bon.agh.edu.pl