Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH oraz Fundacja Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA zapraszają pracowników i studentów AGH na bezpłatny kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie podstawowym (30 godzin)

Kurs Polskiego Języka Migowego (PJM) pozwoli Państwu na:
• przełamanie barier w komunikowaniu się;
• rozwinięcie kompetencji językowych i komunikacyjnych w Polskim Języku Migowym;
• rozwijanie umiejętności nadawania i odbierania komunikatów w PJM;
• poznanie słownictwa migowego z zakresu związanego z otoczeniem kursanta i jego codziennymi czynnościami oraz gramatykę PJM;
• zapoznanie z savoir-vivre wśród Głuchych oraz ciekawymi aspektami Kultury Głuchych.

Drodzy studenci czas na sport!
Informujemy, że właśnie ruszyły zapisy na zajęcia sportowe organizowane przez BON AGH
Nie rezygnuj z zajęć WF i zdobądź punkty ECTS uczestnicząc w zajęciach sportowych w formie dostosowanej (m.in. na basenie, w zajęciach z szermierki na wózkach lub siłowni).

Więcej informacji BON AGH

Droga Studentko, Drogi Studencie,

Zapraszamy do udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach
realizowanych w ramach Międzyuczelnianego Centrum Wsparcia Psychologicznego.
Tym razem pt. "Trening pamięci i inteligencji".

W imieniu władz, współpracowników i wolontariuszy Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz współorganizatorów wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić na XV edycję Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbędzie się w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie.

Fundacja Szansa dla Niewidomych obchodzi w tym roku 25lecie swojej działalności. W roku 1992, na fali przemian w Polsce, niewidomi razem z widzącymi przyjaciółmi stworzyli organizację, która - jak się później okazało - stała się największym donatorem w tym środowisku. Mamy wiele sukcesów, a jednym z największych jest właśnie organizowana od 15 lat Konferencja REHA.

W tym roku odbędzie się ona w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie i będzie zrealizowana w dwóch osobnych odsłonach:

Uroczysta gala (16.10.2017 r.) z udziałem 4000 widzów, pełna artystycznych i merytorycznych elementów z udziałem wybitnych i popularnych muzyków, aktorów, przedstawicieli władz i wielu wyjątkowych niewidomych.

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie stypendialnym "STALe przełamując bariery", w którym do wygrania są stypendia o łącznej wartości 20 000 zł!!!
  • Jeśli aktywnie uczestniczycie w życiu uczelni,
  • działacie na rzecz studentów z niepełnosprawnościami,
  • pracujecie w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich,
  • uczestniczycie w zawodach sportowych, konkursach międzyuczelnianych,