Z radością informujemy Was, że ukazał się szesnasty numer Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych (KSSN).

W NUMERZE zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. powstania Komisji Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz zasadami wsparcia studentów z niepełnosprawnością uchwalone przez tę Komisję. Inspiracją do jej powstania był brak jednego, integrującego wszystkie polskie uczelnie, centrum, podejmującego działania na rzecz wsparcia edukacyjnego na poziomie szkolnictwa wyższego.

Drodzy studenci I roku okazja na super integracje.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie serdecznie zapraszają na:

Obóz szkoleniowo-adaptacyjny w Szczyrku 10-12 listopada 2017 r.

Ośrodek: Centrum Kongresów i Rekreacji "ORLE GNIAZDO"

Na obóz zapraszamy studentów z niepełnosprawnością krakowskich uczelni (szczegóły w BON danej uczelni).

Prawo pierwszeństwa mają studenci I roku studiów I i II stopnia, którzy jeszcze w obozie tym nie uczestniczyli.

Jak co roku, początkiem lipca niepełnosprawni studenci z całej Polski zgromadzili się w Krakowie na Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 70 uczestników z różnych stron naszego kraju. Ogólnopolskie Spotkania Studentów Niepełnosprawnych są organizowane rokrocznie od 14 lat. Każdego roku w lipcu Kraków na jeden weekend staje się miejscem spotkania przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski i ogólnopolskiej debaty na temat różnych aspektów niepełnosprawności. Wydarzenie staje się szansą poznania i nawiązania współpracy z uczelniami z różnych stron Polski. Wydarzenie to jest największym i najważniejszym projektem organizowanym przez ZSN AGH.

Drodzy Studenci, Jest nam bardzo miło powitać Was w gronie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – uczelni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Aby ułatwić Wam start w nowej rzeczywistości akademickiej – przygotowaliśmy kilka praktycznych informacji o tym, co warto zrobić na początku przygody ze studiami:

• Przyjdź do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, gdzie otrzymasz informacje, porady i wsparcie odpowiadające indywidualnym potrzebom wynikającym z niepełnosprawności. Bądź na bieżąco z informacjami - śledź naszą stronę internetową www.bon.agh.edu.pl

Centrum Wsparcia Edukacyjno Zawodowego we Wrocławiu prowadzone przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” organizuje w te wakacje BEZPŁATNE szkolenia z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Trwają on 2 razy po 4 dni, w bardzo cichej i spokojnej miejscowości – Staniszów k. Jeleniej Góry.  Szkolenia są adresowane do studentów i osób które zamierzają rozpocząć studia a są osobami z niepełnosprawnościami.
Pakiet obejmują dwa szkolenia w terminach