Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2018 poz. 1431) ogłasza nabór na Partnera/Partnerów w celu przygotowania i realizacji projektu w konkursie nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna" dotyczącego realizacji działań mających na celu likwidację barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym.

Pełna treść ogłoszenia doc 42 KB

Karta zgłoszenia Partnera doc 120 KB

Wybór partnerów do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna”

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie informuje, że do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna” wyłoniono poniżej wymienione podmioty:

• Stowarzyszenie na rzecz równego dostępu do kształcenia „Twoje nowe możliwości” (zakres działań nr: I)
  • Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (zakres działań nr: II)
  • Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (zakres działań nr: III

Biznes zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com

Logo ma kształt koła i składa się z piktogramów oraz napisu "Kocham Kraków z Wzajemnością". Centralne miejsce zajmują w nim trzy postacie będące symbolami osób niepełnosprawnych - piktogramy przedstawiają osobę niewidomą, na wózku inwalidzkim oraz po amputacji kończyny dolnej. Są one ułożone wzdłuż promienia koła pod kątem 120 stopni względem siebie. W tle widnieje logo Małopolska, które kształtem przypomina inicjał litery M. Wokół serca logo znajduje się napis "Kocham Kraków z Wzajemnością", który ułożony jest wzdłuż zamykającego całość okręgu. Kolory występujące w logo Tygodnia Osób Niepełnosprawnych to: biały, zielony, niebieski, czerwony i żółty.

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat integruje pełno i niepełnosprawnych mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa.

Obchody Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami organizowane są rokrocznie od 1999 roku, a ich inicjatorem jest Urząd Miasta Krakowa współpracujący z licznymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. W 2005 roku do wydarzenia dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, tym samym Tydzień stał się wielkim świętem wszystkich mieszkańców regionu.

Zdjęcie przedstawia miniature żaglówki trzymanej w ręce w tle plaża i błękitne niebo

Wszystkich chętnych zapraszamy do spędzenia dwóch tygodni na X Szkoleniowo - Sportowym obozie "Lato pod Żaglami w Żywcu" 03 - 17 sierpnia 2019 r.

Do dyspozycji: Domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, stołówka - sala kominkowa, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, boiska sportowe, sala TV.

Ośrodek znajduje się nad Jeziorem Żywieckim.
Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, jachty), miejsce na ognisko, teren rekreacyjny - ośrodek otacza las i jezioro.

Grafika promująca OSSN z napisem Work-life balance

Zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych w Krakowie w terminie
5-7 lipca 2019 r.

Temat przewodni wydarzenia to „Work-life balance”

Wspólnie będziemy szukać możliwości odnalezienia równowagi pomiędzy pracą (kariera i ambicje) a życiem prywatnym (czyli rodziną, zdrowiem, duchowością, czasem wolnym).
W dzisiejszym zabieganym świecie hasło to jest bardzo popularne, jednak okazuje się, że osiągnięcie takiej równowagi do łatwych nie należy. Chcemy więc zaprosić prelegentów, którzy na podstawie swoich doświadczeń zawodowych i osobistych dadzą nam pewne wskazówki, których zastosowanie przybliży nas do poszukiwanej równowagi.

Zdjęcie przedstawia uczestników Dnia Sportu 2019

Zobaczcie, co działo się podczas Dzień Sportu który odbył się 11 kwietnia  w ramach Krakowskie Dni Integracji! Główną atrakcją były rozgrywki amatorskiego turnieju koszykówki na wózkach. Ponadto można było także spróbować swoich sił m.in. na handbikach, w sztukach walk niewdomych, w blind football, we wioślarstwie, w szermierce. Była to także okazja do zapoznania się z Polskim Językiem Migowym w „smacznej formie”. Do wygrania były atrakcyjne nagrody w poszczególnych konkurencjach! W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Dzień uważamy za udany!