Drodzy Studenci,
Zapraszamy do korzystania z dyżurów psychologicznych w roku akademickim 2019/2010:
Poniedziałki godz. 10.00-12.00
Czwartki 12.00-14.00
- Alfa
Parter- pokój spotkań indywidualnych
Ul. Reymonta 17
Pomoc psychologiczna jest BEZPŁATNA
W razie potrzeby prosimy o kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych AGH:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12 617 46-30
Zapraszamy do korzystania z konsultacji w ramach programu ADAPTER:
https://www.adapter.agh.edu.pl/
Pomoc psychologiczna jest BEZPŁATNA
Konsultacje prowadzi mgr Karolina Probosz – psycholog (e-wizytówka:https://sites.google.com/site/kppsycholog/) Pierwszeństwo podczas konsultacji mają studenci z niepełnosprawnością.
BON AGH oferuje wsparcie edukacyjne oraz doradcze dla studentów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Zapewniamy pomoc w rozwiazywaniu bieżących problemów edukacyjnych oraz trudności pojawiających się w toku studiowania (np. trudności organizacyjnych). W uzasadnionych przypadkach – możliwe jest dostosowanie formy kształcenia do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, w szczególności dla osób chorujących psychicznie.
Pomoc psychologiczna świadczona przez BON AGH nie jest leczeniem, lecz może stanowić jego uzupełnienie skoncentrowane na poprawie funkcjonowania i wyrównywaniu szans edukacyjnych w środowisku naszej uczelni.
Wsparcie psychologiczne BON AGH nie obejmuje psychoterapii, czyli formy leczenia opartej na długotrwałym (niekiedy nawet wieloletnim) budowaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem. Aby leczenie to zakończyło się sukcesem - wymagana jest ciągłość i systematyczność spotkań o dużej częstotliwości, których nie można zapewnić w warunkach uczelni.
lub po prostu chciałbyś uzyskać więcej informacji
skontaktuj się z pracownikiem BON telefonicznie, mailowo lub osobiście:
Anna Lulek
ul. Reymonta 17/10
(12) 617 46 30, 603 619 059
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kiedy warto spotkać się z psychologiem?
- kiedy jest Ci trudno odnaleźć się w nowej sytuacji związanej z rozpoczęciem studiów; masz problemy w nawiązywaniu znajomości i wypełnianiem obowiązków studenckich
- obawiasz się, że z powodu niepełnosprawności nie poradzisz sobie z bieżącymi zadaniami
- brakuje Ci motywacji do nauki, studiowania i pokonywania codziennych trudności
- masz problemy z niekończącym się odkładaniem na później zadań, przesuwaniem terminów, finalizowaniem spraw
- czujesz nieustanny lęk przed tym, co przyniesie kolejny dzień
- brakuje Ci pewności siebie w kontaktach z innymi osobami
- mimo dobrego przygotowania paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi
- nie wierzysz we własne siły i możliwości
- nagłe wydarzenie, takie jak choroba zmienia Twoje życie i trudno jest Ci się z tym pogodzić
- masz problemy w kontrolowaniu i wyrażaniu emocji
- cierpisz na chorobę psychiczną i chciałbyś uzyskać pomoc uzupełniającą Twoją podstawową ścieżkę leczenia, aby poprawić funkcjonowanie w środowisku akademickim
- chcesz dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu, np: lepiej radzić sobie ze stresem, efektywniej uczyć i planować, pracować nad motywacją do realizacji celów.
Formy pomocy:
Dzięki współpracy pomiędzy Biurami ds. Osób Niepełnosprawnych pięciu krakowskich uczelni w ramach Międzyuczelnianego Centrum Wsparcia Psychologicznego możemy zaoferować naszym studentom w pełni zindywidualizowaną pomoc:
- Indywidualne konsultacje psychologiczne – kiedy czujesz, że potrzebujesz wsparcia, ale nie wiesz, jaka forma pomocy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Spotkanie z psychologiem pomoże rozpoznać problem i znaleźć jego rozwiązanie. Czasem wystarczy jedno spotkanie, a niekiedy będzie potrzebnych kilka, aby we współpracy z psychologiem określić problem i wspólnie ustalić właściwą ścieżkę jego rozwiązania.
- Interwencja w sytuacjach kryzysowych – kiedy spotykasz się z nieprzewidzianym problemem, trudną sytuacją zmieniającą w sposób nagły i drastyczny Ciebie lub Twoje otoczenie. Bieżący kontakt z psychologiem pomoże Ci przetrwać ten okres.
- Cykliczna pomoc psychologiczna – kiedy Twój problem wymaga dłuższego kontaktu z psychologiem - systematycznych spotkań pomagających rozwiązać problemy utrudniające kształcenie i codzienne funkcjonowanie (m.in.: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia koncentracji, nerwice).