Dział Dostępności AGH

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie studentów w trudnościach psychologicznych

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH (BON) oferuje wsparcie edukacyjne oraz doradcze dla studentów z niepełnosprawnością. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest dostosowanie formy kształcenia do potrzeb wynikających z ze stanu zdrowia, w szczególności dla osób chorujących psychicznie. Zapewniamy pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów edukacyjnych oraz trudności pojawiających się w toku studiowania (np. trudności w życiu akademickim wynikających z udziału w terapii).

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia porady lub po prostu chciałbyś uzyskać więcej informacji skontaktuj się z pracownikiem BON telefonicznie lub mailowo: Anna Lulek anna.lulek@agh.edu.pl 603 619 059

Pomoc psychologiczna świadczona przez BON AGH nie jest leczeniem, lecz może stanowić jego uzupełnienie skoncentrowane na poprawie funkcjonowania i adaptacji toku kształcenia do potrzeb spowodowanych stanem zdrowia.
Wsparcie psychologiczne BON AGH nie obejmuje psychoterapii, czyli formy leczenia opartej na długotrwałym (niekiedy nawet wieloletnim) budowaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem. Aby leczenie to zakończyło się sukcesem - wymagana jest ciągłość i systematyczność spotkań o dużej częstotliwości, których nie można zapewnić w warunkach Uczelni.

Artykuły

 • Konsultacje dla pracowników - student w kryzysie psychicznym

  Jak wesprzeć studenta w kryzysie psychicznym? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji lekarza i dowiedz się od czego zacząć

  W społeczności akademickiej coraz częściej dostrzegamy studentów, którzy nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami i relacjami z powodu trudności natury emocjonalnej. Jako pracownicy stajemy przed dylematem w jaki sposób i czy w ogóle powinniśmy pytać studenta o jego sprawy. Tymczasem osoby doświadczające kryzysów psychicznych bardzo często nie chcąc obarczać innych swoimi problemami - czekają na inicjatywę otoczenia, nie wiedzą w jaki sposób poprosić o wsparcie. Wrażliwość na innych nie zawsze musi iść w parze z wiedzą, w jaki sposób reagować na zachowania budzące nasz niepokój.

  Czytaj Więcej o: Konsultacje dla pracowników - student w kryzysie psychicznym
 • Psycholog w Krakowie

  Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie - miejsce, w którym każda osoba przeżywająca kryzys uzyska bezpłatną pomoc psychologiczną

  Ośrodek czynny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (także w niedzielę i święta)

  ul. Radziwiłłowska 8b w Krakowie tel. 12 421 92 82

  Czytaj Więcej o: Psycholog w Krakowie