Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Konsultacje dla pracowników - student w kryzysie psychicznym

Jak wesprzeć studenta w kryzysie psychicznym? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji lekarza i dowiedz się od czego zacząć

W społeczności akademickiej coraz częściej dostrzegamy studentów, którzy nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami i relacjami z powodu trudności natury emocjonalnej. Jako pracownicy stajemy przed dylematem w jaki sposób i czy w ogóle powinniśmy pytać studenta o jego sprawy. Tymczasem osoby doświadczające kryzysów psychicznych bardzo często nie chcąc obarczać innych swoimi problemami - czekają na inicjatywę otoczenia, nie wiedzą w jaki sposób poprosić o wsparcie. Wrażliwość na innych nie zawsze musi iść w parze z wiedzą, w jaki sposób reagować na zachowania budzące nasz niepokój.

W tym kontekście Dział Dostępności AGH uruchomiło usługę konsultacji online z lekarzem specjalistą w zakresie nabycia wiedzy wykorzystanej do wsparcia studentów w sytuacji kryzysowej. W trakcie konsultacji powinniśmy otrzymamy podstawowe wskazówki postępowania w trudnej sytuacji. Dostaniemy wsparcie w zakresie oceny czy stan osoby w kryzysie wymaga powiadomienia innych osób lub wezwania pomocy.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: lulek@agh.edu.pl 603 619 059
Z konsultacji mogą skorzystać osoby zatrudnione w AGH w formie umowy o pracę.
Konsultacje są realizowane w ramach projektu “Akademia Dostępności - wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”.

 

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Barwy Rzeczypospolitej Polskiej, Unia Europejska

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych. Projekt realizowany w Partnerstwie z poniższymi instytucjami:

Loga od lewej strony 1. Logo AGH, 2. Logo Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, 3. Logo Stowarzyszenia na rzecz równego dostępu do kształcenia

Banery/Logo